Česky | English


List of runners

Name VzestupněSestupně Club VzestupněSestupně City VzestupněSestupně Record VzestupněSestupně
4Běžci (2004) (*) České Budějovice Petr CHlup štafeta
Adámková Dana (1980) TT Tálín Volyně 3:51:52
Aigner Günther (1960) Laufstammtisch Flotte Sohle Linz (A) 2:58:11
Bauer Václav (1978) Kleť Křemže neuveden
Běhounek Rostislav (1962) Tragéd Team Dřínov 4:20:00
Bělaška Přemysl (1974) ComAp runtime error Liberec 3:18:47
Benda Vladislav (1978) Centirun Flawil (CH) 3:45:53
Běžímpro.cz - Running2 (2003) (*) České Budějovice Michal Hrabec štafeta
Bodnar Pavel (1976) Maratón klub Kladno Kladno 3:22:35
Bodnarová Iveta (1976) Maratón klub Kladno Kladno 3:38:25
Bohuněk Zdeněk (1960) O5 BK Furča-Košice Košice 2:51:53
Bouček Zdeněk (1956) Velké Meziříčí Velké Meziříčí 4:40:00
Breburdová Hana (1961) MK Kladno Praha 9 3:43:43
Brossaud Jack (1970) JBP Ceske Budejovice 3:17:47
Brunner Radek (1974) SK Babice Praha 9 2:30:59
Buchlovský Petr (1971) Prachatice neuveden
Burger Pavel (1974) MK Kladno Kladno neuveden
Čapka František (1968) Brno neuveden
Černý Michal (1978) Č. Budějovice 3:20:00
Chlup Tomáš (1993) www.DVABEZCI.cz Kamenice nad Lipou neuveden
CHudý Luboš (1966) České Budějovice neuveden
Churaňová Radka (1977) TJ Lokomotiva Trutnov Praha 8 2:45:00
Círal František (1971) Dvory nad Lužnicí 3:23:24
Diviš Jiří (1975) CBC TEAM České Budějovcie 3:07:00
Dlouha Kateřina (1985) MK Kladno Kladno 3:55:24
Dlubal Jan (1992) Praha neuveden
Dolejš Jan (1949) TJ Sokol Unhošť Praha 9 neuveden
Doležal Marek (1973) Sokol Přísnotice Brno 2:51:51
Doucha Jiří (1971) Hvězda Pardubice Náchod 2:57:55
Drázda Petr (1964) Pištín 3:41:50
Dudák Zdeněk (1981) České Budějovice neuveden
Ďuk Jan (1981) Příbram neuveden
Eremka Libor (1988) TJ Jiskra Humpolec Humpolec 2:35:39
Folbrecht Jan (1976) HOPE ČB České Budějovice 3:52:00
Fusek Pavel (1974) Cetoraz 4:03:00
Groz-Beckert (2001) (*) České Budějovice Jindřich Kubíček štafeta
Grusz Filip (1984) Podej mi pivo Praha 3:25:20
Hach Lukáš ( 1984) ŠTEFKO Running Team Praha 03:46:28
Hadrava Tomáš (1978) 3Dbox České Budějovice 4:20:00
Haňur Roman (1969) BBK Boršov nad Vltavou 3:34:00
Hasal Miroslav (1965) www.behej.com Beroun 3:17:01
Hesoun Tomáš (1987) Čížová 3:09:45
Hinterhoelzl Robert (1967) SONNENKISSEN Klosterneuburg 3:45:00
Hlozek Marek (1974) STS Chvojkovice Brod Praha neuveden
Hokeš Martin (1977) Praha neuveden
Hons Pavel (1970) Maratón klub Kladno Kladno neuveden
Horakova Lenka (1982) Brno 3:17:46
Hrček Petr (1961) - Brandýs nad Labem neuveden
Hrček Tomáš (1968) Praha 9 3:24:37
Jančář Stanislav (1967) MK Seitl Ostrava 2:57:08
Jihočeský klub maratonců (2000) (*) České Budějovice Martin Gazda štafeta
Jokl Rosta (1975) WRC České Budějovice neuveden
Juráň Karel (1974) TT Tálín Volyně neuveden
Kašparová Kateřina (1986) Ultrašílenci Velká Buková - Rakovník neuveden
Keiler Bernhard (1958) 100 Marathonclub Austria Austria 4:01:26
Kejšar Jan (1978) České Budějovice 3:38:00
Kemka Jozef (1961) Bytča Bytča 3:25:01
Klimeš Petr (1980) RUN TEAM Borovany České Budějovice 3:20:09
Kocourek Jan (1966) SAYERLACK Prachatice Prachatice 3:12:00
Kolář Martin (1980) MALIDA OPTIMUM České Budějovice 3:06:08
Kopecký Martin (1979) Liberec 2:50:59
Kopecký Zdeněk (1937) Budvar České Budějovice neuveden
Kovář David (1990) České Budějovice neuveden
Kozub Kamil (1976) Sri Chinmoy Maraton team Zlín 3:30:00
Kranixfeld Hannes (1973) Heiltherme Bad Waltersdorf Pöllau 2:39:01
KROER Werner (1959) 100 Marathon Club Austria Baden 4:01:00
Krumer Miroslav (1949) MK Ostrov Ostrov 3:30:00
Kubičková Eliška Anna (1966) SC Marathon Plzeň Praha 3:45:06
Kucko Miroslav (1958) Liberec Liberec 3:09:17
Kůrka Tomáš (1986) Čkyně neuveden
Kyselý Petr (1964) TJ Zduchovice Klučenice 3:53:37
Lebedová Olga (1981) Hůrka České Budějovice 3:21:30
Linhart Milan (1964) KBA Grafitec Dobruška Dobruška 3:47:00
Lippl Jan (1983) Běžímpro.cz Centrum BAZALKA Český Krumlov 3:08:58
Macek Petr (1979) České Budějovice 2:51:20
Macek Tomáš (1979) AC Mageo České Budějovice 3:22:15
Malík Jakub (1991) RUN TEAM Borovany Včelná 3:17:00
Marek Pavel (1968) MK Seitl Ostrava Jenštejn neuveden
Maršík Miloš (1966) TC Dvořák České Budějo... České Budějovice 3:38:30
Mastný Martin (1975) Řevnice Černošice 3:21:14
Mikolášek Arnošt (1965) Nákří Nákří 3:20:22
Mügl Jan (1989) Cyklo Outdoor Netolice Netolice neuveden
Nováčková Dana (1975) World Runners Company (WRC) Doudleby neuveden
Orálek Daniel (1970) behejbrno.com Brno 2:26:58
Orlinger Herbert Emil (1960) HPLC Linz Linz 3:54:20
Oubram Jan (1978) Soběslav 3:34:01
Pártl Roman (1970) pproma Choceň Choceň neuveden
Pechova Jaroslava (1982) Mexico Team Ceske Budejovice neuveden
Pilík Stanislav (1950) Panský mlýn Rakovník Rakovník 2:39:18
Pillar Ladislav (1952) DTJ Lomnice/Luž. Lomnice/Lužnicí neuveden
Pirkl Pavel (1979) Liberec Liberec 2:50:07
Pitsch Udo (1953) TG Viktoria Augsburg Wehringen 3:05:00
Plachý Zdeněk (1974) Nelahozeves 3:33:00
Podmelova Vilma (1962) AC Moravska Slavie Brno 3:31:00
Pojsl Jan (1972) Intelis Písek Písek 3:21:00
Polánka Petr (1975) Pinčová stáj Radoslava P... Brno neuveden
Prokop Matěj (1986) Clovek Levyt Praha 3:31:00
Prokop Ondřej (1962) ČAU Brno neuveden
Pruckner Dietmar (1965) IFIRMI Freistadt 3:13:22
Pucholt Jiří (1959) T.J.Sokol Unhošť Unhošť neuveden
Rataj Stanislav (1978) Kladno 3:21:00
Reiter Anton (1954) Club Supermarathon Italia Vienna 3:59:14
Richter Frank (1970) FRguy Rosenheim neuveden
Riedl Vladimír (1971) Philadelphia 3:06:38
Rokos Ivan (1959) TJ Jiskra Třeboň Třeboň 3:26:23
Rokos Lukáš (1987) Jiskra Třeboň Třeboň 3:00:29
Sadílek Václav (1950) TJ Sokol Albrechtice Albrechtice 3:40:00
Šandera Martin (1976) BONBON Jičín neuveden
Scheuringer Michael (1971) LC Linz Linz 2:54:58
Ščibran Miroslav (1977) Sirka a Miza Žilina Žilina 3:12:03
Sedlák Aleš (1988) TJ Magla Sezimovo Ústí 3:03:00
Sedlák Pavel (1971) MK Seitl Ostrava Slatiňany 2:48:00
Seidlová Eva (1948) AK Tlmače Tlmače 3:16:25
Šíma Jan (1970) Cyklo Outdoor Netolice Netolice neuveden
Šimek Miroslav (1966) TC Dvořák České Budějovice 3:22:06
Simon Alexander (1947) DS Žilina Žilina 2:46:39
Šindlerová Jana (1969) iThinkBeer Ústí nad Labem 3:41:21
Smrž Jakub (1983) Běžímpro.cz Centrum BAZA... České Budějovice 3:33:17
Smrž Matěj (1984) BěžímPro.cz Centrum Bazalka neuveden
Štěpánek Kamil (1985) JKM České Budějovice České Budějovice 3:37:04
Štindl Jan (1979) Velešín Velešín 3:45:31
Študlar Jiří (1976) Cyklo Velešín Rudolfov 3:16:05
Švanda Petr (1967) Maratón klub Kladno & iThi... Ústí nad Labem 3:13:10
Švejnoha Lukáš (1989) České Velenice České Velnice neuveden
Svoboda Václav (1949) JKM Č.Budějovice Č.Budějovice 3:33:00
Svozil Libor (1971) MK Seitl Ostrava Hlučín 3:12:20
Symbio+CE Energy (2005) (*) České Budějovice Miloš Szábo štafeta
Teplý Ondřej (1978) Hisport Team Úvaly 2:47:10
Tichý Peter (1969) Kysucké Nové Mesto Kysucké Nové Mesto 2:27:53
Toman Bohumil (1973) Týn nad Vltavou Týn nad Vltavou 3:59:20
Tománek Roman (1960) Gallak Slavičín Slavičín 2:52:30
Tomášek Jan (1976) BK Čvacht Praha 5 - Motol 3:14:04
Uhlíř Radek (1967) TRISK CB České Budějovice 2:57:20
Ulma Tomáš (1964) Praha neuveden
Urban Jaroslav (1984) KILPI RACING TEAM Praha 2:58:32
Václavík Karel ( 1979) Sezimovo Ústí 2 neuveden
Válek Petr (1974) iThinkBeer.com Praha neuveden
Vaněček Michael (1979) Vlachovo Březí CZE Vlachovo Březí 2:48:03
Vávrů Ivana (1988) TJ VTŽ Chomutov Chomutov 3:18:49
Vejvoda Jiří (1971) TTC Libín Prachatice Prachatice 4:30:00
Velička Ondřej (1983) Ultrašílenci.cz Bystřice pod Hostýnem 2:52:27
Vlčková Kateřina (1977) Bezvaúči Zahájí neuveden
Vondrák Zbyněk (1975) Vinařství Vondrák Mělník Lysá nad Labem 2:58:49
Vondrášek Martin (1982) TJ Jiskra Třeboň České Budějovice 3:13:15
Vondrášek Štěpán (1980) SK Čtyři Dvory Č. Budějovice 3:00:52
Vosátka Zdeněk (1963) Atletika Písek Písek 3:19:55
Vostrý Miroslav (1977) MK Kladno Beroun 3:25:22
Wolaschka Peter (1969) RV Sturmvogel München Grasbrunn neuveden
Zelenka Libor (1975) TJ Jiskra Třeboň Tábor 3 neuveden
Zeman Pavel (1954) Traged team Praha neuveden

Totally registered 150 runners. The runners who paid the start fee have their name and the date of birth written in bold blue.
*) these runners are registered as substitutes

GROZ-BECKERT 5 km

Name VzestupněSestupně Date of birth Club VzestupněSestupně City VzestupněSestupně
Černý Filip 1991 AC Jankov Jankov
Divišová Kristýna 2007 CBC TEAM České Budějovice
Fürbach Martin 1975 Strakonice
Helm František 1987 Buřti od Kletě České Budějovice
Holba Petr 1978 AC Jankov Jankov
Jerie Marek Tj Magla Praha 5
Kalianková Michaela 1991 Strakonice
Koutecký Pavel 1988 Bežímpro.cz Centrum Bazalka České Budějovice
Maxa Ondřej 1986 AC Jankov Jankov
Michalko Tomáš 2000 České Budějovice
Minařík Jakub 1987 Vodňany Vodňany
Pelíšek Daniel 1976 BěžímPro.cz Centrum Bazalka České Budějovice
Prais Marcel 1993 Sokol Křemže Křemže
Steinbauer 1973 SK Rejta Trhové Sviny
Szábo Miloš 1981 Symbio+CE.Energy Dolní Dvořiště
Toman Martin 1971 SK Babice České Budějovice
Voráček Filip 1977 Borek
Výborná Irena 1954 farnost Rudolfov České Budějovice

Totally registered 18 runners. The runners who paid the start fee have their name and the date of birth written in bold blue.
Maraton České Budějovice

This atypical running event is organised by Jihočeský běžecký pohár.
Hosting and design: Kostax s r.o.